EEC-S5R5V155A
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEC-S5R5V155A
Descripción:
CAP 1.5F -20% +80% 5.5V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 5.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.748" Dia (19.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series SG
Package / Case Axial, Can - Vertical
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1.5 F