EEC2D186HWNM15
Nichicon
Producto No:
EEC2D186HWNM15
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP FILM
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.614" (41.00mm)
Tolerance -5%, +10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.283" L x 1.024" W (58.00mm x 26.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EEC
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 18 µF