EEC2E206HZA415
Nichicon
Producto No:
EEC2E206HZA415
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP FILM
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance -5%, +10%
Lead Spacing -
Termination Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.283" L x 1.024" W (58.00mm x 26.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EEC
Voltage Rating - DC -
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 20 µF