EEC2G705HWNM07
Nichicon
Producto No:
EEC2G705HWNM07
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP FILM 7UF -5% +10% 400VAC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 1.496" (38.00mm)
Tolerance -5%, +10%
Lead Spacing 1.346" (34.20mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.457" L x 0.945" W (37.00mm x 24.00mm)
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series EEC
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Nichicon
Capacitance 7 µF