EEE-1HSR33SR
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEE-1HSR33SR
Descripción:
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.130" L x 0.130" W (3.30mm x 3.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" Dia (3.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 5.1 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.33 µF