EEE-FT1E471AV
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEE-FT1E471AV
Descripción:
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD
En stock : 4500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive, High Temperature Reflow
Height - Seated (Max) 0.425" (10.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 552.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series FT, Anti-Vibration
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 850 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 470 µF