EEE-FT1E821GP
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEE-FT1E821GP
Descripción:
CAP ALUM 820UF 20% 25V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 833 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series FT
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.19 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 820 µF