EEE-HA1A470WR
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEE-HA1A470WR
Descripción:
CAP ALUM 47UF 20% 10V SMD
En stock : 9
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 43 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series HA
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 73.1 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF