EEE-HA1C681P
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEE-HA1C681P
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD
En stock : 1896
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 380 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 646 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 680 µF