EEE-HD1E220AP
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEE-HD1E220AP
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD
En stock : 2082
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive, High Temperature Reflow
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 55 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series HD
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 93.5 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 4 Ohms