EEE-HP0J100R
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEE-HP0J100R
Descripción:
CAP ALUM 10UF 20% 6.3V SMD
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series HB
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 10 µF