EET-ED2E681DA
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EET-ED2E681DA
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.378" (35.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.42 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 219mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series TS-ED
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.45 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 680 µF