EET-EE2W101JJ
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EET-EE2W101JJ
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 380 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series EE
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.33 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 100 µF