EEU-FM1V680
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEU-FM1V680
Descripción:
CAP ALUM 68UF 20% 35V RADIAL
En stock : 12281
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 318.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series FM-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 455 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 68 µF
Package Bulk
Impedance 130 mOhms