EEU-FP1V102
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEU-FP1V102
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
En stock : 2280
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.1125 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 38mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series FP
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.25 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1000 µF