EEU-FR1V681B
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEU-FR1V681B
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
En stock : 845
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.635 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.18 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 680 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 20 mOhms