EEU-FS1A182LB
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEU-FS1A182LB
Descripción:
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.248 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 9000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.56 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1800 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 30 mOhms