EEU-FS1A512L
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEU-FS1A512L
Descripción:
CAP ALUM 5100UF 20% 10V RADIAL
En stock : 2
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.904 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.63 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 5100 µF
Package Bulk
Impedance 13 mOhms