EEU-HD1H102B
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEU-HD1H102B
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
En stock : 891
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 950 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.092 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1000 µF