EEU-HD1V221
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEU-HD1V221
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
En stock : 761
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 270 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 405 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF