EEV-HA2A3R3P
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEV-HA2A3R3P
Descripción:
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 30 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series HA
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3.3 µF