EEV-HD1V100R
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEV-HD1V100R
Descripción:
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 28 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series HD
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 47.6 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 10 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 7.2 Ohms