EF11.2105.0010.01
SCHURTER Inc.
Producto No:
EF11.2105.0010.01
Fabricante:
SCHURTER Inc.
Descripción:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C20 PNL
Guía del usuario
Number of Positions 3
Ingress Protection IP40
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 32.50mm x 79.50mm
Approval Agency cULus, ENEC
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Panel Mount, Flange
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker 16A
Series EF11
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness -
Current Rating - Appliance Inlet 10A