Hogar / Film Capacitors / EFDKA1BK256E184DH
minImg
EFDKA1BK256E184DH
Eaton - Electronics Division
Producto No:
EFDKA1BK256E184DH
Descripción:
CAP FILM 25UF 10% 1100VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.205" (56.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 1.575" W (42.00mm x 40.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 5 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series EFDKA
Voltage Rating - DC 1100V (1.1kV)
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 25 µF