Hogar / Film Capacitors / EFDKA90K606F044DH
minImg
EFDKA90K606F044DH
Eaton - Electronics Division
Producto No:
EFDKA90K606F044DH
Descripción:
CAP FILM 60UF 10% 900VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.205" (56.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.8 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series EFDKA
Voltage Rating - DC 900V
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 60 µF