Hogar / Film Capacitors / EFDKS45K505D032LH
minImg
EFDKS45K505D032LH
Eaton - Electronics Division
Producto No:
EFDKS45K505D032LH
Descripción:
CAP FILM 5UF 10% 450VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.819" (20.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EFDKS
Voltage Rating - DC 450V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 5 µF