Hogar / Film Capacitors / EFDKS70K107F044DH
minImg
EFDKS70K107F044DH
Eaton - Electronics Division
Producto No:
EFDKS70K107F044DH
Descripción:
CAP FILM 100UF 10% 700VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.205" (56.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EFDKS
Voltage Rating - DC 700V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 100 µF