EL100D20-24
Sensata-Crydom
Producto No:
EL100D20-24
Fabricante:
Sensata-Crydom
Paquete:
Module
Descripción:
SSR RELAY SPST-NO 20A 3-100V
Guía del usuario
Load Current 20 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Output Type DC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 3 V ~ 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package Module
Series EL
Package / Case Module
On-State Resistance (Max) 13 mOhms
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 21 ~ 27VDC