ELC-09D150F
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ELC-09D150F
Descripción:
FIXED IND 15UH 2.1A 35 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.350" (8.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.374" Dia (9.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35mOhm
Inductance 15 µH