ELC-09D271DF
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ELC-09D271DF
Descripción:
FIXED IND 270UH 520MA 500MOHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.350" (8.90mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 520 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.374" Dia (9.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm
Inductance 270 µH