ELC-15E182L
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ELC-15E182L
Descripción:
FIXED IND 1.8MH 750MA 870MOHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 870mOhm
Inductance 1.8 mH