ELC-18B152L
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ELC-18B152L
Descripción:
FIXED IND 1.5MH 850MA 580MOHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 580mOhm
Inductance 1.5 mH