ELC-18B822L
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ELC-18B822L
Descripción:
FIXED IND 8.2MH 410MA 3.1 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 410 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.1Ohm
Inductance 8.2 mH