ELC-18E101
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ELC-18E101
Descripción:
FIXED IND 100UH 3A 44 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.748" Dia (19.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 44mOhm
Inductance 100 µH