ELG-75-36B
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
ELG-75-36B
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
LED DRVR CC/CV AC/DC 36V 2.1A
En stock : 6
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, TUV
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.50" L x 2.48" W x 1.40" H (165.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.1A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series ELG-75 (75W)
Power (Watts) 76 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 89%
Voltage - Output 36V