Hogar / LED Drivers / ELG-75-C500AB
minImg
ELG-75-C500AB
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
ELG-75-C500AB
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
O/P +75~150V500MA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, KC, RCM
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.14" L x 2.48" W x 1.40" H (156.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA
Ratings IP65
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series ELG-75-C (75W)
Power (Watts) 75 W
Type Constant Current
Efficiency 91%
Voltage - Output 75 ~ 150V