ELHS451VSN331MQ45S
Chemi-Con
Producto No:
ELHS451VSN331MQ45S
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.870" (47.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.54 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series LHS
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.2022 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF