ELJ-QF1N2DF
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ELJ-QF1N2DF
Paquete:
0402 (1005 Metric)
Descripción:
FIXED IND 1.2NH 400MA 60MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 1.2 nH
Series QF
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz