ELJ-RF68NJFB
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ELJ-RF68NJFB
Descripción:
FIXED IND 68NH 120MA 4 OHM SMD
En stock : 24359
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4Ohm Max
Inductance 68 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.5GHz