EMI470T-RC
Bourns Inc.
Producto No:
EMI470T-RC
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FILTER LC(T) 0.05 OHM/47PF TH
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Attenuation Value 25dB @ 550MHz ~ 700MHz
Filter Order 3rd
Applications General Purpose
Center / Cutoff Frequency -
Values R = 0.05Ohms, C = 47pF
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" L x 0.126" W (9.00mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
ESD Protection No
Series EMIT
Type Low Pass
Package / Case Radial - 3 Leads
Number of Channels 1
Technology LC (T-Type)
Mfr Bourns Inc.
Height 0.315" (8.00mm)
Package Cut Tape (CT)
Resistance - Channel (Ohms) 0.05
Current 5 A