EMK212BJ475KDHT
Taiyo Yuden
Producto No:
EMK212BJ475KDHT
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series M
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 4.7 µF