EMSA200090-P6RP
CUI Inc.
Producto No:
EMSA200090-P6RP
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 20V 18W
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Included)
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CCC, CE, cULus, GS, PSE
Input Connector Multi-Blade
Size / Dimension 2.91" L x 1.71" W x 1.39" H (74.0mm x 43.5mm x 35.3mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.525 lb (238.14 g)
Current - Output (Max) 900mA
Series EMSA (18W)
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 60.2" (1.53m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 20V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC