EMVY500GDB331MLH0S
Chemi-Con
Producto No:
EMVY500GDB331MLH0S
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series Alchip™- MVY
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF