EOA231-0052
Standard Motor
Producto No:
EOA231-0052
Fabricante:
Standard Motor
Descripción:
Low Voltage DC motor
Guía del usuario
Torque - Rated (oz-in / mNm) 2.46 / 17.3
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Diameter - Shaft 0.125" (3.17mm)
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Approval Agency -
Encoder Type -
Voltage - Rated 18VDC
Size / Dimension Round - 1.516" Dia (38.50mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 0.984" (25.00mm)
Weight -
Length - Shaft and Bearing 0.520" (13.20mm)
RPM 4080 RPM
Function Standard
Series -
Type DC Motor
Power - Rated 13.25W