EP3W150RJ
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
EP3W150RJ
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 150 OHM 5% 3W AXIAL
En stock : 76
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 Ohms
Series EP, Neohm
Power (Watts) 3W