EPM12V2-P-EVK
Eaton - Electronics Division
Producto No:
EPM12V2-P-EVK
Descripción:
EVAL BOARD FOR EPM12V2 POS LOGIC
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Main Purpose DC/DC Converter
Current - Output 12A
Product Status Active
Series -
Regulator Topology -
Frequency - Switching 800kHz
Supplied Contents Board(s)
Note -
Voltage - Output 0.6V ~ 5.5V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr Eaton - Electronics Division
Utilized IC / Part EPM12V2
Package Box
Voltage - Input 3V ~ 14.4V