EPP-120S-24
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
EPP-120S-24
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 120W
En stock : 1738
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Efficiency 93%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus, EAC, TUV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 1.10" H (76.2mm x 50.8mm x 28.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5 A
Series EPP-120S (120W)
Power (Watts) 120W (150W Forced Air)