EPS-45-12-C
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
EPS-45-12-C
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 45W
En stock : 17
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.07" L x 2.44" W x 1.46" H (103.4mm x 62.0mm x 37.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3.75 A
Series EPS-45 (45W)
Power (Watts) 45W
Type Enclosed
Efficiency 87%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC