ERA-2AEB2742X
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERA-2AEB2742X
Descripción:
RES SMD 27.4KOHM 0.1% 1/16W 0402
En stock : 4618
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 27.4 kOhms
Series ERA-2A
Power (Watts) 0.063W, 1/16W