ERA-2ARC2432X
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERA-2ARC2432X
Paquete:
0402
Descripción:
RES SMD 24.3K OHM 1/16W 0402
En stock : 265
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 24.3 kOhms
Series ERA-2A
Power (Watts) 0.063W, 1/16W